Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

www.karpackigazda.beskidy24.pl

portrait

Nawigacja

Beskidy24 » Społeczność » Leszek / sylwetka

 • login: karpackigazda

 • Imię, nazwisko: Leszek Młodzianowski

 • Rok urodzenia: 1980

 • Województwo: Śląskie

 • Kilka słów o mnie:

  PRZEWODNIK BESKIDZKI LESZEK MŁODZIANOWSKI

  Urodziłem się w Łodygowicach, nad jeziorem Żywieckim, koło Żywca na pograniczu Beskidu Żywieckiego i Małego. Wychowałem się w Beskidach i tutaj spędziłem najpiękniejsze chwile w moim życiu. Ukochałem sobie tę ziemię i chcę się z Wami podzielić unikatowymi ciekawostkami, wiedzą, doświadczeniem i miłością do niej. Beskidy były moją pasją od dziecka.

  Jestem licencjonowanym przewodnikiem turystycznym na obszar zachodni Beskidów Zachodnich. Uprawnienia  państwowe zostały mi nadane przez Marszałka województwa śląskiego (nr legitymacji 1489). Przynależę do Akademickiego Koła Przewodników Górskich w Bielsku Białej jak również do Babiogórskiego Oddziału PTTK w Żywcu.

  Powyższe uprawnienia pozwalają mi oprowadzać Turystów po obszarze obejmującym Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, wraz z położoną od nich na północ częścią Pogórza Karpackiego oraz Orawą, Beskid Mały, Beskid Makowski, Beskid Wyspowy (część zachodnia) i Podhale obejmujące tereny na zachód od dolin Białego Dunajca po Nowy Targ, Lepietnicy, Raby po Kasinę Wielką, Krzyworzeki po jej ujście do Raby. Obszar uprawnień obejmuje miasta: Cieszyn, Bielsko-Biała, Wadowice - leżące na granicy obszaru uprawnień.

   

  Turystom pokazuję to co Beskidy mają najpiękniejszego – dziewiczą przyrodę, wspaniałe widoki, liczne zabytki, obiekty muzealne, które stanowią świadectwo spuścizny kulturowej Beskidów.


  Tworząc Szlak Zbójników Karpackich – nowy transgraniczny szlak kulturowy łączący góralskie tradycje 6 krajów na mitycznym łuku Karpat, ustanowiłem Żywiec – stolicą zbójnictwa karpackiego, co zgodne jest z zapiskami Andrzeja Komonieckiego – najsłynniejszego wójta żywieckiego i zarazem kronikarza żywieckiego.


  w bardzo ciekawy sposób oprowadzam po Żywcu i nie tylko:


  1.    wycieczki szkolne i zakładowe,
  2.    wycieczki autokarowe i mikrobusowe,
  3.    indywidualnych turystów (nawet od 2 os.),
  4.    zielone i białe szkoły,
  5.    obozy wędrowne,
  6.    rajdy, trekkingi górskie,
  7.    inne trasy wg Państwa życzeń.


  Wycieczka ze mną jest oryginalna, ciekawa i wesoła, ponieważ oprowadzam na specjalne życzenie w oryginalnym stroju górala żywieckiego albo zbójnika beskidzkiego. Czasami towarzyszy mi mój przyjaciel Jacenty Ignatowicz – słynny w całej Polsce – gawędziarz i zarazem multiinstrumentalista, finalista programu Mam Talent, który w bardzo zabawny sposób opowiada turystom zbójnickie legendy, śpiewa góralskie przyśpiewki, uczy gry na unikatowych instrumentach ludowych takich jak fujarka pasterska, róg pasterski, trombita, złóbcoki czy gęśle. Moja kapela góralska „Karpackie Zbóje” równie dobrze potrafi rozbawić wszystkich turystów, dlatego też pobyt w Żywcu może stać się niezapomniany i wyjątkowy.


  Zapraszam na wycieczki ze mną! www.karpackigazda.pl


 • Adres strony użytkownika: www.karpackigazda.beskidy24.pl

 • Zainteresowania: Zbójnictwo karpackie, etnografia, turystyka, kultura, sztuka, trekkingi

 • Największe dokonania życiowe związane z górami lub sportem: Przez cały rok prowadzę również inne autorskie wycieczki, takie jak np. „szlakiem sanktuariów maryjnych na Żywiecczyźnie”, „kaskadą rzeki Soły”, „trójwieś beskidzka” (Istebna, Koniaków, Jaworzynka), „szlakiem beskidzkich jezior”, mała i duża Pętla Beskidzka, „Szlakiem Architektury Drewnianej”, „szlakiem ginących zawodów”, „Szlakiem Zbójników Beskidzkich”. U mnie możecie zamówić zwiedzanie Muzeum Browaru Żywieckiego i Cieszyńskiego, zwiedzanie wnętrza elektrowni szczytowo pompowej na górze Żar lub rejs stateczkiem po jeziorze Żywieckim.

  Równie często co po Żywcu oprowadzam grupy po Szczyrku, Wiśle, Ustroniu, Skoczowie, Cieszynie, Suchej Beskidzkiej czy Wadowicach. Pokazuje turystom co najpiękniejszego w sobie mają góry Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego. Podane warianty tras mogą być modyfikowane i łączone. Podczas spotkania z przewodnikiem ustala się szczegóły. Po złożeniu zamówienia do 6 dni wysyłam mailem szczegółowy program i cennik wycieczki.

 • Hobby:

  Jako przewodnik beskidzki edukuję turystów, dzieci i młodzież w zakresie krajoznawstwa, topografii i historii Beskidów. Od wielu lat uc

 • Marzenia:

  Tym sposobem mogę być jednocześnie pilotem wycieczki, przewodnikiem terenowym jak również kierownikiem placówki wypoczynku czy wychowaw

 • Uwagi: Gorąco zapraszam w Beskidy wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić tutaj chociażby chwilę a także tych, którzy chcą poznać góry bliżej. Gwarantuje, że każdy z Państwa ma szansę dokonać w nich czegoś wyjątkowego, czegoś, co zostanie w pamięci na zawsze.Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009